7 Eylül 2009 Pazartesi

"ÜNLÜ" Geri Dönüyor!

Yalnızca 90'ların değil bana kalırsa Türkçe sözlü rock müziğin gelmiş geçmiş en iyi ve en kendine has gruplarından ÜNLÜ geri dönüyor. Estarabim coverıyla bilinen, bunun yanında da Rüya, Yardım Et ve Buz ve Ateş gibi harika parçalara imza atan grup için ne kadar delirdiğimi beni tanıyanlar bilir. Nasıl sevindiğimi anlatamam bu yüzden habere.

Yeniden albüm çıkaracaklarını sağda solda duymaya başlamıştık da gelişmelerden pek haberdar değildik. Bir de kesinleşmeden inanmak istememiştim açıkçası. Geri dönüyor diye sevindiğim birçok grup tamamen dağılınca.

ÜNLÜ 21 Ekim günü Dream TV Yüxexes programında canlı performansla bu geri dönüşün ilk adımını atmış olacak. Tabi bununla da kalmıyor sevindirici gelişmeler... Ünlü grubunun konserleri de pek yakındaymış. Şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir bu güzel anlara tanık olabilecekmiş. Fakat başka iller de eklenebilirmiş. (Lütfen güneye de)

Yıllar evvel yaptıkları müziğin hala yanına yanaşabilmiş bir Türk grubu göremiyorum. Üzülerek söyleyeceğim ki şimdilerde süper diye tüm ergenleri peşinden koşturan gruplar, arak melodileri, arak alt yapıları ile beni üzmeye devam edecekler.

Bu uzun ara bize pek iyi gelmese de eminim onlara çok iyi gelmiştir.

Son olarak ÜNLÜ konserlerinde 30'lu hatta 40'lı yaşlarda pek çok ÜNLÜ hastası olacaktır. Şimdilerde pek bilinmese de ÜNLÜ'nün çok sağlam kitlesi vardı. Güzel olacak :)

Hala dinlememiş olanlar için: ÜNLÜ

Yalçın.

4 yorum:

Arkeoloq_rocker dedi ki...

ÜNLÜ'nün geri dönüyor olduğuna hala inanamıyorum.Bu muhteşem bişey...O zamanlar çocuktum ancak onları dinleyerek gitar öğrendim, onlarla ROCK müziği sevdim...Şimdiki gençlerinde onları dinlemesi gerek...Salak ve tırt şarkı sözleri yazan aptal melodileri bile araklayan yeni jenerasyon müzisyenler de feyz alsınlar...BABALAR GERİ DÖNÜYOR...

SirEvo dedi ki...

Ortadaki Ben Kingsley'e benziyo? :D

Plastik Dikenli Kaktüs dedi ki...

@SirEvo: Onun biraz daha kavruk hali bu Ünlü abimiz :)

kendi modaniz dedi ki...


çok güzel gerçekten kadın giyim,elbise, abiye,kıyafet,
tunik,tesettür giyim,bayan giyim,etek,
elbise,moda,marka,trend,
viskon,vizon,şifon elbise,şifon tunik,
kreasyon,kayra,fuşya,ekru,
türban,günlük elbise,çocuk giyim,sexi iç giyim,
sexi çamaşır,fantezi,fantezi iç çamaşır,
Güzellik Merkezi,
Güzellik Salonu,
Medikal Ayak Bakımı,
Ozon Tedavisi,
Vücut Bakımı,
Lazer Epilasyon,Cilt Bakımı ,Kalıcı Makyaj,
eticaret sitesi