4 Eylül 2009 Cuma

Sulu Kuru Alışkanlıklar Gençlikte

Ali Kırca tatilde sakallarını uzatmış. Hatta öylesine sevmiş ki herhalde kesememiş hala. Yakışmadığını muhtemelen onbinler dile getirmiştir orada burada. Bir kez de ben söyleyeyim. Olmamış Sayın Kırca. Kaşıntı yapar hem o kadar sakal. Ramazan dolayısı ile uzattıysan da hiç gerek yoktu. Biz seni başka tanıdık. Sevenler başka sevdi. Ben fazlaca Haluk Bilginer'e benzettim seni. Keza Karl Marx, Jim Morrison ve Suavi de seni izlerken aklıma gelen diğer ünlü kişilikler oldu. Kes kurtar kendini derim.5 Mart 2010'da yeni Tim Burton filmi vizyona giriyor. Alice in Wonderland. Kadro baştan aşağı tanıdık diyebiliriz. Fragmanı izleyip de sabırsızlanmayan yoktur. Filmden sonra dünyaya dönmek uzun süre alabilir! The Mad Hatter rolünde izleyeceğiz Johnny Depp'i. Alice rolünde ise Mia Wasikowska. Helena Bonham Carter ise The Red Queen olarak karşımıza çıkacak bu fantastik hikayede. 7. Tim Burton - Johnny Depp birlikteliğinden yeni bir kült film çıkar diyorum.

Duşta "Giden Günlerim Oldu" söyleyen arkadaşa çok gülüyorum bu aralar. Şarkıları, klipleri ve şiirleriyle gümbür gümbür geliyor. "Yerleriniz Kaymıyor" performansı bekliyorum kendisinden ilk yarışmada.
"Bakınız sulu-kuru her türlü kötü alışkanlıklar gençliğimizde var. Bu tabi gençliğimizin ne yazık ki çok çok arzu edilmeyen yerlere doğru kaydığını gösteriyor." RTE. (Sulu - Kuru Derken?)

Beyaz t-shirt üzeri siyah yelek için meclisten karar çıksın istiyorum artık. Giymek yasaklansın. Başta güzeldi, eskiye rağbetti dedik ama yeter artık. Her tırışka popçunun üzerinde görmekten irrite olduğumuz bu yelek sokakları da esir almış durumda. Biri çıksın da dur desin bu sıradanlığa. Zaten mevsim de geçiyor, hasta olursunuz bak.

Ayrıca koca yaz geçti Aşk-ı Memnu çılgınlığı zerre azalmamış ben bunu gördüm. Bihter'e ne olmuş öyle ya. Kararmış gitmiş kadın. Ya Behlül'ün kaşlara ne demeli. Genco'nun kardeşi de hızla gelişmekte. Tüm ülke çiftleştirmeye çalışıyor içten içe dizideki ikiliyi. Herkesi rahata ermiş gördüm ama bu hafta, etrafta yazılanlardan anladığım kadarıyla. Yeni soru: Sevişirken kim görmüşmüş?

Yazının sonuna gelirken Brad Pitt fotoğrafı ne alaka diye hala çözemeyen sevgili okuyuculara:
Öylesine olduğunu belirtmek isterim.

Yal...

5 yorum:

jewel dedi ki...

bence yelek üretimi komple yasaklansın. çok gereksiz bi giysi. annannelerimizin giydiği triko yelekler hariç bütün yeleklere karşıyım! =))

yalçın dedi ki...

Örgüler iyidir ama hiaa.

lnclt dedi ki...

o değilde ali kırca'nın bu halini ne zaman görsem heidi'nin dedesi geliyor aklıma :)

Plastik Dikenli Kaktüs dedi ki...

Alkolikti falan ama çok iyi yürekli adamdı Alm dede. Ezel'in babası aynı zamanda..

İkisi de aynı kanaatime göre. Hah.

Bora-MAN dedi ki...

Ali Kırca kendine ykaışmayan şeyler ypamakta usta ya bi ara videoosu filen vardı :D