10 Haziran 2009 Çarşamba

Nihayet Dönebildim, Oh Be!

Yıkılmıştım en son alttaki postta görüldüğü üzere atlatmam da kolay olmadı nitekim. Şaka şaka. Öğrendiğim andan itibaren hızla yenilenme sürecine girdim. Pek vaktim yoktu Erol Evgin'e takılıp kalmak için..

Sondan bir önceki yazımda tez falan diyordum. Evet tezi verdim o yazıdan birkaç gün sonra. Lakin beklendiği üzere düzeltme verdiler. Arada da finaller olunca kabus devam etti. Nihayetinde Mayıs sonunda tezi verdim sınavları yedim bitirdim. Beklediğim ve özen gösterdiğim tüm dersler AA geldi. Mutluyduk. Bitmeyen okulun bitirme tezi tamamlanmıştı. Şimdi seneye bitecek okulun kepini atmalıydık.

Öncesinde Sevgili Bern'in mezuniyet yemeği vardı. Oraya katıldık.. Müzik dışında güzel bir geceydi. Gecenin sonunda saldırılan kokoreç harikaydı. Geceden birkaç kare.(haftasonu dergisi fotoğraf alt bilgisi gibi oldu haha).


Sonra benim kep atma anlarım yaşandı. Zerre heyecan yoktu içimde. Sırf anne ve abla mutlu olsun diye gittim. Belki de okul bu yıl bitmediği için o mezuniyet havasına giremedim. Seneye yine atacağım ama. O zaman şartlar farklı olacağından söylerim hissettiklerimi.


2004 yılında liseden mezun oldum kep kafamda durmuyordu bir türlü tutturamamıştım. Sene 2009 yine aynısı oldu. Kepli güzelce tek fotoğraf çektiremedim iyi mi :( Neyse ki bende şimdilik çektiririm güzel fotoğraf. (Aile, akraba, mahalle ister bunları hep. Kulağına küpe canım blogger). Antalyamızın güzide sıcakları ve kep tak çıkar olaylarından ötürü saçlarım dağılmış. O yüzden şimdilik bir kare koyamıyoruz.

Şimdi bu Bernlerin ev var ya süper bir yerde. Nasıl süper derseniz de. Bir tarafı denizi bir tarafı da Antalya Atatürk Stadı'nı görmekte. (Ne müthiş ikili demi demi). Neyse onlarda tıka basa yemek yediğimiz bir akşam ben çok özlediğim bir şeyi buldum. Davul fırın. Evet efsane davul fırın. Tahmin edileceği üzere benim bulduğum yer de bir buzdolabının üstündeydi. Başka bir yerde olması beklenemezdi zaten ehe. Hastayımdır ben bu fırına. Çocukluğum geçer gözümün önünden. Neyse ben bu kardeşimi bulunca fazlaca ilgi gösterdim haliyle. Evdekiler de şaşırdı ''noluyoruuuzz'' tavırlarıyla beni izlediler ama hasretimi gideremedim. "Ver dedim" vermediler. Çok güzel ama ya bakar mısın şuna..


Neyse bu kadar işte kişisel şeyler. Son zamanlarımda bu tip güzellikler oldu diyebilirim. Onun dışında Galatasarayımız olay yaratacak bir hamle yaptı. Mutluyum heyecanlıyım bu durumdan.

Sıcaklar kendini koyverdi. Durduramıyoruz her gün artıyor. Antalya'ya gelecek olan varsa bir kez daha düşünsün. Ege tarafları daha ideal benim gözümde.

Başka başka.. Dinleneceğim bir süre. Sonra oturup karar vereceğim. "A lot like love" vari takılacağım sanırım ister istemez. Okul bitmediğinden mütevellit boşluğa düşmedim. Filmler izleyeceğim. Belki yeni bir diziye başlarım. Konserlere gideceğim. Prison'ı özleyeceğim. Spoiler vermeyeceğim.

Son posttan beri tam 1 ay geçmiş. Bu süreçte yalnızca üç beş kez okuyabildim arkadaşlarımın bloglarını. Eksik hissediyorum kendimi. Yarından itibaren yavaş yavaş okumalıyım.

Heyecanlı olanlar var haftasonunu bekleyenler var onlara sevgilerimi sunuyorum.
Hepimiz için Mika - Relax.

Oh be döndüm :)

Yalnız şu kediler çok garip hayvanlar ha..

Yalçın..

8 yorum:

Gülen Tezer Üstün dedi ki...

Hoş geldin.Tez 'düzeltme' de alsa bitmiş sonunda.Kadeh kaldırıyorum onuruna :)
Bern'lerin evi bir taşla iki kuş olmuş.O davul fırınlar her evde hep aynı yerde; buzdolabının üstündedir nedense.
Bitiriş cümlesini okuyunca gerisi gelecek sanmış idim.
Yine hoş geldin..
Sevgiler..

jewel dedi ki...

adsasasf!!
=)

davul fırında pizza nasıl oluyor biliyor musun sen? üff, üff!.. biz taşınınca eski evde bıraktık davul fırınımızı, anneme diyorum bazen getirelim diye hem yer yokmuş(aslında buzdolabının üstü var ama=P) hem de çok hızlı pişiriyormuş, olmazmış..
özlemişim bu alanı ben..döndüğüne sevindim!

sizofren peri dedi ki...

kediler çokkkkk kötüüüü! sevmem ben kedileri.kendilerine karşı antipatım var :)

yalçın dedi ki...

@Gülen Tezer Üstün: Hoşbulduk :) Kedilere devam etmedim. Pek aram yoktur ama garipler işte. Kedilerle arası iyi olanlar incelesin detaylıca..Umarım daha iyisinizdir. Görüşmek üzere :)

@jewel: Bilirim. Ama sana bahsettiğim anne pizzasını bilirim. Kalın hamurlu bol malzemeli. Siz ustalaşmışsınız ama. Gelirsem o taraflara aç geleceğim muhtemelen kilo alarak geri döneceğim. Ne güzel hamur işleri yapılıyor sizin evde :)

@Şizofren Peri: Ben de sevmem kedi. Lakin garipler işte :)

rahat-sız hatun dedi ki...

Kötüsün daha önce söylemiş miydim bunu? Bak günleri monoton geçen var, baloydu kopkoptu bunları hafızasından silenler var, o yemek yığınına hasret yaşayanlar var...(hepsi benim evet.)

Yine de mutlandım güzel güzel geçmiş günlerin yorucu da olsa.

hadi böyle çekici fotolar koyup moralimi bozma yaşamadığımı hatırlatıyorsun.hadi öperim.

spESİfik dedi ki...

off o stadyumun yanındaki evleri hep merak ederdim demek sen ben gibi normal insanlar kalırmış:D
erol evgin vakasından sonra baya bi yoktun dedim heralde kaldıramadı bu haberi içine kapandı,ürkekleşti,hayata küstü falan:D bu arada davul fırın çok şekermiş.hiç o rengiini görmemiştim.ayrıca akdenizden mezun olan nadir kişilerden biri oldun bravo:P yane bu gidişle ben mezun olamıcam gibi seneye bitiyodu ama kıssmet deilmiş:( şu yaz okulu işi olmasaa rüyalar gerçek olsaa..hayat bayram olsa..ayrıca hayat sevince güzel...:D

yalçın dedi ki...

@Rahatsız Hatun: Üzdün beni söylemiş olayım :( Görüşmek dileğiyle pıf..

@Spesifik: Yazıda geçtiği gibi okulum henüz bitmedi :/ Seneye bitireceğim ama çok hırslıyım. Ayrıca Akdeniz'den mezun olan bir dolu kişi tanıyorum. Hiç de zor değildi aslında. Sorun bizde haha. Ayrıca o evde bir süre yaşadım apartmandakilerin hepsi normaldi. Sonic bir insan görmedim. Sonic insan da neyse artık. Okulunu da bitir tez vakitte başarılar diliyorum sana. Ayrıca sen çılgın mısın trambolinde 40 dk zıplıyorsun. Hoşçakal :)

spESİfik dedi ki...

ooo trambolinde kendimi kaybediyorum.takla atıyım değişik hareketler buliyim diye zaman geçiyo zaten:D

sonic insan şöle oluyo;
onların saçlarının içinde yeşil 2 anten oluyo(antenlerin neden yeşil olduuğu konusunda hiçbi fikrim yok) ama onları normal bi insan tanıyamıyo.onları sadece süpersonic gözleresahip olanlar tanıyabiliyo.ayrıca bu insanların akıl okuyabilme,gelecegi tahmin edebilme ve telepati kurabilme özellikleri var.yani aman aveadan bedava dakika kazandım falan diye sevinen yapmacık bi insan evladı görürsen ahanda o sonic insandır:)ayrıntılı bilgi için www.....:D

tamam anladım yaw mezun olmadığını ama olıcan bi ara:Dbakalım biz o günleri görebilcez:D

ve akdenizden mezun olan ender kişiler muhabbetini abartmışım tamam itiraf ediyorum:D